کانن

کانن
 کانن

کانُن، (به ژاپنی: キヤノン株式会社) شرکت الکترونیکی ژاپنی و چندملیتی است، که در تولید دوربین‌ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویربرداری تخصّص ویژه‌ای دارد.

دفتر مرکزی شرکت کانن در توکیو، ژاپن قرار دارد و محصولات این شرکت شامل دوربین عکاسی، دستگاه‌های دستگاه‌های فتوکپی و چاپگرهای رایانه، دوربین‌های دیجیتال و ویدئویی، دوربین‌های تک‌لنزی بازتابی می‌باشد. بر اساس آخرین فهرست مجلهٔ فورچون نام شرکت کانن در ردیف یکصد و پنجاه و چهارم ۵۰۰ شرکت برتر جهان قرار دارد.

شرکت کانن در سال ۱۹۳۳ توسط «یوشیداگورو» و «اوچیدا سابورو» تأسیس شد. شرح تاریخچه شرکت کانن بدون ذکر نام «لابراتوار پریسیژن اپتیکال اینسترومنت» که کانن از آن منشعب شده کامل نیست. این لابراتوار را دوست صمیمی اوچیدا به نام «تاکشی میتارایی» تأسیس کرد. هدف از تأسیس این لابراتوار، پژوهش و تحقیق دربارهٔ توسعه دوربین‌های با کیفیت بود. در سال ۱۹۳۴ آن‌ها اولین دوربین خود را به نام «کوآنن» به بازار عرضه کردند. در اواخر همین سال، نام این شرکت و تولیدات آن به کانن تغییر پیدا کرد.

کانن اولین شرکتی است که دوربین‌های خود را با لنزهای لایکا به بازار عرضه کرد. شرکت کانن در ابتدا از لنزهای ساخت شرکت نیکون در محصولات خود استفاده می‌کرد، ولی پس از مدتی اقدام به ساخت لنزهایی با نام تجاری «سرنار» کرد.

به رغم آن که دوربین‌ها و چاپگرهای رایانه‌ای شرکت کانن بازار مصرف را در دست دارند، بیشتر درآمد این شرکت از دستگاه‌های فتوکپی آنالوگ و دیجیتال تأمین می‌شود. شرکت کانن در همکاری با شرکت توشیبا به تولید تلویزیونهای صفحه تخت، نوع جدید فناوری نمایشگرهای تلویزیون مبادرت کرد.

نام شرکت: شرکت کانن الکترونیکز تأسیس: ۲۰ می۱۹۵۴ مدیر عامل شرکت: هیساشی ساکاماکی سود خالص (سال ۲۰۰۲): ۴ میلیارد دلار فروش (سال ۲۰۰۲): ۷۳ میلیارد دلار تعداد کارمندان: ۱۴۰، ۵۰۰

محصولات: دوربینهای دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری - هدهای مغناطیسی - سنسور - تجهیزات میکروفیلم - سیستم ذخیره و بایگانی اطلاعات - اسکنر - چاپگرهای جوهرافشان و چاپگرهای لیزری - تجهیزات نیمه رسانا و آی سی‌ها و

 

بر پایه فلسفه اصلی شرکت کانن، در نوامبر 2012، به منظور توسعه تصویربرداری نوری، بیولوژیکی و تکنولوژی های رباتیک پزشکی، کانن وارد قرارداد تحقیقاتی مشترک با بیمارستان عمومی ماساچوست، بریگام و بیمارستان زنان شد. این همکاری منجر به افتتاح آزمایشگاه تحقیقات اپتیک سلامت در کمبریج، ماساچوست در ژوئن 2013 شد. آزمایشگاه تحقیقاتی حدود 13،600 فوت مربع وسعت دارد و محل اسکان کارکنان ماهر اختصاص یافته به توسعه تصویربرداری نوری بیومدیکال و فناوری های پزشکی رباتیک و با هدف نهایی ارائه تجهیزات پزشکی به بازار (برای انواع برنامه های کاربردی) است. حوزه‌هایی که این فناوری مورد توجه قرار می‌گیرند به شرح زیر است:

 

1) درمان بر اساس هدایت تصویر : این نوع درمان با بهبود دقت تشخیصی و درمان هدفمند برای بافت های بیمار نتیجه بهتری را ارائه می دهد. مبنای تحقیقات در این زمینه شامل یک دستگاه رباتیک برای هدایت مداخلات پوستی از حفره شکم و قفسه سینه و ترکیبی از تحویل هدفمند و پلت فرم هدایت تصویر برای بهبود کارآیی درمان است. هدف کلی توسعه فناوری پلت فرم برای برنامه های کاربردی گسترده می‌باشد.

2) تصویربرداری آنتوسکوپی مینیاتوری: هدف کلی این است که برنامه های کاربردی اندوسکوپی، تشخیصی و درمانی در مناطقی که در حال حاضر قابل دسترسی نیستند، گسترش داده شود. این پروژه با بهره گیری از تخصص قوی کانن در زمینه راه حل های تصویربرداری و نوآوری در اپتیک، بر روی توسعه یک اندوسکوپ فوق العاده نازک به اندازه موی انسان البته با وضوح بالا که تصاویر سه بعدی را تولید می کند، (در حالی که امکان نمایش مستقیم آناتومی برایش سخت است) تمرکز دارد.

علاوه بر این، یک پروژه موازی با آن بر روی توانایی یک اندوسکوپ برای ایجاد مانور از طریق فضاهای کوچک آناتومی با ایجاد حرکت چند نقطه ای روباتیک، متمرکز شده است. این تکنولوژی اجازه می دهد تا بر اساس تقاضای مورد نیاز، آندوسکوپ به یک کنسول برای کاربرد در جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی و لارنگوسکوپی، کنترل و هدایت شود.

3) تصویربرداری عملکردی: با وجود پیشرفت تکنولوژی های تصویربرداری، بیماری عروق هنوز شایع ترین علت مرگ در جهان است. تعدادی از عوامل با رویداد حاد کرونر همراه است و درک ارتباط پیچیده آن با پلاک آسیب پذیر می تواند نقش کلیدی در مدیریت جمعیت بیماران در معرض خطر ایفا کند. تلاش های کانن برای ایجاد یک سیستم تصویربرداری پیشرفته که می تواند به طور همزمان اطلاعاتی با کیفیت بالا را دریافت کند، باعث تشخیص دقیق و مدیریت بهتر زمان بیماری می شود. اصول اساسی متکی به گسترش دامنه تصویربرداری از اطلاعات ساختاری سه بعدی به خواص مولکولی و مکانیکی پلاک های کرونر است. روشهای مختلف درک هر دو، خواص مولکولی و مکانیکی بافت در حال حاضر مورد بررسی قرار گرفته است. تلاش های تحقیقاتی بیشتری بر روی تصویربرداری عملکردی مغز برای درک بهتر از پارامترهای فیزیولوژیکی که به علت آسیب یا درمان پزشکی مانند بیهوشی اثر می گذارد، متمرکز شده اند.

منابع:

Nobuhiko Hata, Sang-Eun Song, Olutayo Olubiyi, Yasumichi Arimitsu, Kosuke Fujimoto, Takahisa Kato, Kemal Tuncali, Soichiro Tani and Junichi Tokuda, Body-mounted robotic instrument guide for image-guided cryotherapy of renal cancer, Medical Physics. 43, 843 (2016)

Takahisa Kato, Ichiro Okumura, Hidekazu Kose, Kiyoshi Takagi, Nobuhiko Hata. Tendon-driven continuum robot for neuroendoscopy: validation of extended kinematic mapping for hysteresis operation, International Journal of Computer Assisted Radiology and Surgery, pp 1-14, First online: 17 October 2015

Takahisa Kato, Ichiro Okumura, Sang-Eun Song, Alexandra J. Golby, and Nobuhiko Hata, Tendon-Driven Continuum Robot for Endoscopic Surgery: Preclinical Development and Validation of a Tension Propagation Model, IEEE/ASME TRANSACTIONS ON MECHATRONICS, VOL. 20, NO. 5, OCTOBER 2015.

 

 

بخش تحقیقات سیستم های تصویربرداری کانن واقع در سن خوزه آمریکا، یک مرکز تحقیقاتی است که در آن یک گروه تحقیقاتی ماموریت ایجاد ارزش افزوده در محصولات کانن، گسترش کسب و کار و برنامه های جدید را با تحقیق و توسعه سیستم ها و الگوریتم های تصویربرداری محاسباتی و تجزیه و تحلیل ابر داده‌ها، بر عهده دارند. شرکت کانن در سیلیکون ولی آمریکا، منابع این منطقه‌ی با تکنولوژی بالا را به عنوان فناوری های در حال ظهور بررسی می کند. کار ارزشمند انجام شده در اینجا به پرونده های حقوقی قوی کانن کمک می کند. این گروه همچنین با دانشگاه های مشهور جهان روابط همکاری خوبی دارد.

چشم انداز کامپیوتری جهان ترکیبی از الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی با اطلاعات است که از پایگاه داده استفاده می شود. این موضوع می تواند عملکرد شناسایی و طبقه بندی را بهبود بخشد، که می تواند به عنوان مثال برای راه حل های دوربین‌های شبکه استفاده شود.

هدف از تحقیقات تصویربرداری محاسباتی، دستیابی به روش های نظری و تجربی برای کشف روش های غیر متعارف ترکیب تصویر دیجیتالی و تکنیک های پردازش تصویر جدید است تا بتواند طبیعت صحنه های ضبط شده ما را بهتر درک کند و اثبات مفهوم و نمونه سازی را برای فناوری های اصلی (که قادر به بهبود قابلیت های تصویربرداری و عملکردی هستند) فراهم آورد. این کار بر روی حسگر فیزیکی مبتنی بر روشنایی تمرکز می کند که در آن تحقیقات بر روی فن آوری هایی انجام می شود که می تواند برای اندازه گیری اشکال و مواد دلخواه در سه بعد استفاده شود.

 

نمایندگی اسکنر کانن

نمایندگی کانن در این مرکز مفتخر است تا با استفاده از تجربیات متخصصان خود خدمات با کیفیت و تضمینی در تمامی جنبه‌های مرتبط با اسکنر کانن (اعم از فروش اسکنر کانن، تعمیر اسکنر کانن، مشاوره جهت خرید و عیب یابی اسکنر کانن) به شما کاربران گرامی ارائه دهد. شما عزیزان می‌توانید جهت برقراری ارتباط با نمایندگی کانن با شماره تلفن درج شده در قسمت بالایی وب سایت تماس حاصل فرمایید.

معرفی دستگاه ترکیبی پلاتر و اسکنر کانن سری L

شرکت کانن مدتی است اسکنر-پلاتر خود را دو مدل  iPF670 MFP L24 (24 اینچی) و iPF770 MFP L36 (36 اینچی) رونمایی کرده است. هر دو دستگاه قادر به انجام پرینت و تبدیل اسکن به کپی به صورت مقرون به صرفه می‌باشد. عملکرد کلی سری L نسبت به مدل قویتر M40 کمی پایین تر است اما اگر نیاز شما به فرمت استاندارد یک نیاز اساسی است، این گزینه یک انتخاب عالی است.

تمرکز اصلی سری جدید L بر این است که راه حل جامعی برای حل مشکل کاربران عمومی که احتیاجات اساسی در حوزه عملکرد دستگاه پرینتر و اسکنر دارد، ارائه دهد. به منظور رسیدن به این مهم، مدل iPF670 MFP L24 اولین سیستم چندکاره 24 اینچی است که شرکت کانن معرفی می‌کند و همچنین تنها MPF 24 اینچی موجود در بازار است.

رویکرد کلی کانن برای سری L این است که راه حل محکمی برای گروه جدیدی از کاربران از جمله مهندسان، معماران، پیمانکاران، دانش آموزان و تجار جزء پیشنهاد دهد. از آنجایی که این دو دستگاه هر دو دستگاه‌های چندکاره هستند، ظرفیت پرینت، اسکن و کپی حجم زیادی از کارها را دارند. به وسیله اتصال اسکنر به شبکه کامپیوتر، یک تصویر به صورت مستقیم در فرمت‌های TIFF, JPG, PDFذخیره می‌شود. لازم به ذکر است سری L تنها ظرفیت اسکن فایل به فرمت TIFF را در پورت داخلی USB دارد. هر دو دستگاه قادر به اسکن اسنادی با حداکثر طول 50 اینچ هستند. 

 

در دنیای امروز که فناوری اطلاعات و ارتباطات به سرعت در حال پیشرفت است و ایده‌های جدید و خلاقانه به صورت باورنکردنی خود را از لابه لای افکار طراحان و برنامه ریزان به دنیای واقعی می‌رسانند، تبادل و انتقال داده‌ها امری ضروری و حیاتی به ویژه در دنیای رقابت محسوب می‌شود. کمتر کسی درگیر انتقال فایلها، تصاویر و گزارشات روزمره نیست. این امر مستلزم دسترسی به دستگاهی لازم و ضروری برای این مهم است.

از افراد معمولی با کارهای روزمره‌اش گرفته تا بزرگترین کمپانی‌های دنیا برای کاهش حجم مدارک، اسناد و گزارشات و همچنین برای راحتی در ذخیره، آپلود در سایت و انتقال، نیاز به اسکن آنها دارند. شرکت کانن با عرضه اسکنرهای سریع، با کیفیت اسکن بالا و طراحی کاربرپسند به شما کمک می‌کند تا زمان خود را از دست ندهید. شرکت کانن با گسترش محصولات خود در این قسمت و ایجاد تنوع کاری و عملکردهای گوناگون نظر بسیاری از کاربران عادی و همچنین شرکت‌های بزرگ را به خود جلب کرده است. دور از ذهن نیست اگر در آینده ای نزدیک اسکنرهای کانن به اسکنرهایی بی رقیب در این عرصه رقابتی مبدل شوند.

نمایندگی کانن در این مرکز سعی دارد تا در تمام زمینه‌های مربوط به اسکنر کانن همانند فروش اسکنر کانن، تعمیر اسکنر کانن، مشاوره برای خرید و تعمیر اسکنر کانن به شما مشتریان گرامی خدمت رسانی کند. برای تماس با تیم نمایندگی کانن با شماره‌ تلفن موجود در قسمت بالایی سایت تماس حاصل فرمایید.

 

 

کانن چاپگرهای سری G خود را به صورت MegaTank (بزرگ مخزن) تولید کرد

شرکت کانن آمریکا، خط تولید جدیدی از چاپگر(پرینتر) ها راه اندازی کرده است که پرینترهای تولیدی آن  the PIXMA G-Series MegaTank  نامیده شده اند. اینگونه چاپگرها بجای کارتریج از مخازن بزرگ و قابل تعویض جوهر استفاده می کنند. این خط تولید، اولین خط تولیدی است که درآن  چاپگرهای جوهرافشان PIXMA که به جای کارتریج از مخزن تعویض پذیر جوهر در ساختارش بهره برده است. این چاپگر جدید در حال حاضر 4 مدل مختلف دارد که در اندازه و مشخصات کمی با هم تفاوت دارند: G1200، G2200، G3200 و G4200. هرکدام از این 4 مدل چاپگر همه کاره به گونه ای طراحی شده اند که مقرون به صرفه بوده و بسیار دیر مستهلک میشوند. سیستم اتصال این چاپگرها ارتقا یافته و کیفیت چاپ بالایی را ارائه میدهند.

در جلوی هر کدام از این چاپگرها، مخزن های جوهر قابل تعویضی وجود دارند که میتوان با یک بررسی به راحتی و به سرعت از میزان جوهر مصرف شده (و باقیمانده) مطلع شد. برای دوباره پر کردن هر مخزن، کافی است که جوهر مورد نیاز را از طریق یک سوراخی که به همین منظور در بالای مخزن جوهر ، تعبیه شده است به درون مخزن وارد کنیم.

کمپانی کانن درخصوص سیستم جدید این مخزن می گوید که این سیستم جدید در مقایسه با کارتریج جوهر پیشین علاوه بر اینکه ارزان تر است و بسیار کاربردی تر نیز می باشد. راه اندازی این سیستم جوهر جدید حدود 6 دقیقه طول می کشد.

یک مخزن جوهر مشکی قادر است در ازای هر بار شارژ تا بیش 6000 صفحه و مخزن جوهر رنگی در ازای هر بار شارژ تا بیش از 7000 صفحه را چاپ کند.

مزیت دیگر، پرینترهای Pixma MegaTank سری G این است که این چاپگر قادر است بدون محدودیت و با سرعت زیاد ،عکسهای گرفته شده توسط دوربینها را با بالاترین میزان رزولوشن رنگ ، یعنی 4800×1200 dpi  چاپ نماید.

این پرینتر قادر است که عکسهای سیاه و سفید را با سرعتی معادل 8/8 صفحه در دقیقه و عکسهای رنگی را 5 صفحه در دقیقه چاپ نماید. (به عبارت دیگر یک عکس 4×6 را ظرف 60 ثانیه چاپ میگردد.)

 

دانلود درایور کانن

برای اتصال کامپیوتر به پرینتر کانن بایستی نرم افزاری شامل درایورهای کانن را بر روی کامپیوتر نصب کنید. فرآیند نصب حدودا 20 دقیقه طول می‌کشد (البته این زمان بسته به محیط کامپیوتر و تعداد نرم افزارهای در حال نصب متغیر است)

گام اول:

به وبسایت کانن آمریکا در زیر بروید:

https://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=DownloadIndexAct

گام دوم:

در قسمت اول گزینه Multifunction Printers ، در قسمت دوم Inkjet و در قسمت مدل پرینتر کانن خود را انتخاب می‌کنیم. سپس گزینه Go را کلیک کنید.

گام سوم: در قسمت Driver/Software Selection ، سیستم عامل کامپیوتر خود را انتخاب کنید.

گام چهارم: در قسمت Drivers بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

گام پنجم:

در صفحه بعد، اطلاعات و دستورالعمل های مربوطه را مطالعه کرده و گزینه I Agree -Begin Download را بزنید.

هرگاه فایل دانلود شد، بر روی گزینه شروع دبل کلیک کنید تا فرآیند نصب شروع شود.

نکات مهم:

تمام نرم افزارها را قبل از نصب ببندید.

به عنوان administrator یا عضوی از این گروه وارد شوید.

در هنگام نصب کامپیوتر را Switch user نکنید.

ممکن است در حین فرآیند نصب به اینترنت احتیاج پیدا کنید.

ممکن است لازم باشد کامپیوتر خود را ری استارت کنید. فرآیند نصب پس از ری استارت کامپیوتر ادامه می یابد.

اگر پیامی از firewall برای امنیت نرم افزار نمایش داده شد، به نرم افزار اجازه دسترسی دهید. بر روی allow access کلیک کنید.

در صورت بروز هر گونه مشکل با متخصصان ما در نمایندگی کانن تماس حاصل فرمایید.

کلیه حقوق متعلق به نمایندگی کانن می باشد